Wpisy

 • poniedziałek, 02 czerwca 2014
  • Zanim podpiszesz

   Społeczeństwo zdążyło się ubrać w lichwiarskie kredyty mieszkaniowe, wiele osób zmarnowało oszczędności swojego życia inwestując w przekręty finansowe, wielu skusiło się na chwilówki z kosmicznym oprocentowaniem.

   A może wystarczyło tak niewiele, by choć części ludzi dopomóc. Organizacje takie jak KNF, MF, MS a nawet Policja posiadają dużo szerszy zasięg aniżeli serwisy zwykłych ludzi, oczywiście wiele istotnych symptonów zostało przeoczonych i dopiero kryzys , a właściwie sprawa Amber Gold, przelały czarę goryczy i sprowokowały organy, które mają trzymać rękę na pulsie, do ciężkiej pracy, której dziś zaczynamy odczuwać pierwsze plony. Lepiej późno, niż w ogóle.

   W marcu wystartowała kampania społeczna „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz” :  zanim podpiszesz http://www.zanim-podpiszesz.pl . Celem akcji jest zdobycie uwagi polaków na kłopoty związane z zawieraniem ofert finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem niekorzystnie oprocentowanych, błyskawicznych kredytów tzw. „tygodniówek” oraz z wybieraniem usług pożyczkowych, które nie poddają się szczególnemu nadzorowi prawa.

   Kampania jest zapoczątkowana przez kilka organizacji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, KNF, Ministerstwo Finansów, MS, NBP, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Zanim podpiszesz”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   locus24
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 czerwca 2014 18:45

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa