Wpis

poniedziałek, 02 czerwca 2014

Zanim podpiszesz

Społeczeństwo zdążyło się ubrać w lichwiarskie kredyty mieszkaniowe, wiele osób zmarnowało oszczędności swojego życia inwestując w przekręty finansowe, wielu skusiło się na chwilówki z kosmicznym oprocentowaniem.

A może wystarczyło tak niewiele, by choć części ludzi dopomóc. Organizacje takie jak KNF, MF, MS a nawet Policja posiadają dużo szerszy zasięg aniżeli serwisy zwykłych ludzi, oczywiście wiele istotnych symptonów zostało przeoczonych i dopiero kryzys , a właściwie sprawa Amber Gold, przelały czarę goryczy i sprowokowały organy, które mają trzymać rękę na pulsie, do ciężkiej pracy, której dziś zaczynamy odczuwać pierwsze plony. Lepiej późno, niż w ogóle.

W marcu wystartowała kampania społeczna „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz” :  zanim podpiszesz http://www.zanim-podpiszesz.pl . Celem akcji jest zdobycie uwagi polaków na kłopoty związane z zawieraniem ofert finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem niekorzystnie oprocentowanych, błyskawicznych kredytów tzw. „tygodniówek” oraz z wybieraniem usług pożyczkowych, które nie poddają się szczególnemu nadzorowi prawa.

Kampania jest zapoczątkowana przez kilka organizacji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, KNF, Ministerstwo Finansów, MS, NBP, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Wszyscy ludzie muszą zdawać sobie sprawę z ryzyk płynących z niefrasobliwego zawierania umów kredytowych i mieć wiedzę umożliwiającą przeprowadzenie rzetelnej oceny  ofert. Zbliżający się okres świąteczny to czas szczególnie agresywnej kampanii reklamowej zachęcającej do korzystania z szybkich pożyczek (na dowód, bez zabezpieczeń). Klienci firm oferujących tego typu usługi finansowe są często nieświadomi, że rzeczywiste roczne oprocentowanie „łatwych pieniędzy” może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy procent. Potencjalni klienci ulegają pokusie uzyskania „łatwej gotówki” nie zdając sobie sprawy z konsekwencji wynikających z podpisania pozornie prostej umowy pożyczkowej, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do zaprzepaszczenia dorobku całego życia."

Za pośrednictwem wortalu można m. in. zaznajomić się z podstawowymi informacjami na temat bezpieczeństwa finansowego, poznać podstawowe zasady rozsądnego zaciągania chwilówek, użyć narzędzy finansowych, przekonać się jak proste triki prawnicze są stosowane w dokumentach umów oraz dostać dostęp do podstawowych dokumentów prawnych.

Całym sercem pochwalam, więc tym serwisem kampanię promuję ...

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
locus24
Czas publikacji:
poniedziałek, 02 czerwca 2014 18:45

Polecane wpisy

 • Indywidualna emerytura

  Czy dostrzegasz jak istotne jest dodatkowe oszczędzanie i inwestowanie z myślą o swojej emeryturze? Czy zdajesz sobie sprawę na koncie emerytaln

 • Droga do materialnej wolności

  Jakie mam nadzieje na błyskawiczne osiągnięcie niezależności finansowej? Zdecydowanie byłoby mi łatwiej, im moje wydatki były mniejsze niż dzisiaj. Gd

 • Poglądy rządu na gospodarkę

  Były prezyden USA powiedział kiedyś tak: Poglądy polityków na gospodarkę można podsumować krótko.  Jeśli to żyje, to opodatkuj.

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość BJK napisał(a) z *.dynamic.gprs.plus.pl komentarz datowany na 2014/06/04 04:12:45:

  lichwiarskie kredyty mieszkaniowe? A jak proponujesz ludziom zaopatrzyć się w mieszkanie? Nawet w rozwiniętym kraju kapitalistycznym jak Anglia się nie da zarobić na nieruchomość jak trzeba w sensownym czasie.
  Kredyt hipoteczny w przypadku inwestycji w nieruchomość sprawia, że przez 20 lat kupuje się nieruchomość za około 25% jej wartości - reszta jest finansowana z czynszu od najemców. I to po odliczeniu podatku i kosztów remontu w międzyczasie.
  Sam korzystam, a moja wartość netto w tej chwili jest dodatnia...

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa